Vezeték nélküli, áthelyezhető, WiFi alapú, mini web szenzorok elemről!

Ha kamera, 1600x1200px felbontásban fotózza mi történt(/nik) ott, a helyszínen?! Tárolás web tárhelyen. Ha elmozdulás érzékelő, akkor tárgyait, álcázva, titkosítottan figyelheti! A lopás pillanatáról @-mail üzenetet küld a rendszer! Nem optikai alapú

Levélírás előtt, először ezt az oldalt olvassa végig:

Hogyan nagyíthatom ezt a szöveget, hogy a zavaró reklámok kívül rekedjenek?

Minden PC képes a kép méretét megváltoztatni. Laptopnál ez két ujjal az érintőpadon történik az ujjak távolításának hatására. Asztali gépen az egér görgőjét kell tekerni egy kulcsbillentyű (ctrl) lenyomása mellett. Az alsó vízszintes csúszkával a lebegő reklámot is elterelheti a tartalom felől.

Meddig üzemel a kamera? 

A microchip végtelen ciklusban folyamatosan dolgozik. Ez nem árt neki, ahogy az Ön telefonjának sem árt, ha nem kapcsolja ki éjszakára. A képek továbbítása folyamatos, olyan időközökkel, amelyet Ön a vásárláskor kért és a felprogramozás része lett. Amúgy a routere is folyamatos üzemű. 

Milyen ötletek ismertek az elhelyezéshez? 

  • A kocsibeálló foglalt-e? 
  • Parkol-e jármű a megfigyelt helyen? Milyen állapotban van...?
  • A megfigyelt helyen milyen mozgások láthatóak?
  • Elvitték-e már a szemetet, a kuka máshová került?
  • Ki jár/járt a kertben, ki szedi/szedte le a terményt?
  • Feltörték-e a nyaralót, a pincét, a kamrát?
  • Hogy néz ki a ház belseje, adott része? 
  • Nyaralok éppen, van-e illetéktelen mozgás a beltérben?
  • Van-e csőtörés, bármi látható rendellenesség (pl. víz a padlón)? 
  • A távol lakó hozzátartozó felkelt-e, mozog-e a látótérben? 
  • Kiket engedtek be a házba az öregek? (...már megint)
  • Hol jut be a kóbor állat, és milyen fajta az?
  • Hazaért-e már az iskolás gyerek?
  • Hány cm hó esett ott, távol?
  • Nyitva maradt-e az ablak?
  • Ég-e a kandalló tüze?
  • A tűztérben ég vagy előtte a padló...? stb

Meghibásodik-e a kamera, ha lemerül az eleme, akkumlátora?

Nem. Egyszerűen nem kűld adatot. E módon állíthatja is le. 

Milyen karbantartási teendők lesznek az üzem során?

Elemcsere vagy akkumlátor csere merül fel időnként. A csere után az eszközön lévő parányi reset gomb megnyomásával újraindítja saját magát. Bármi hiba esetén ezt kell először megpróbálni.

Mi a lényegi különbség a csupaszem rendszer és a piacon lévő egyéb tárolós megfigyelő berendezések között? 

A csupaszem kamerája nem nagyobb, mint egy 9V-os elem/akkumlátor. Ezt fogja Ön valahová elhelyezni a térben. A WiFi kapcsolat láthatatlan, és maga a router sem árulkodik, hogy adatot fogad és továbbít a szemtől.

Ezzel szemben a tároló berendezések robosztusak (a gyufásdoboz méretéhez képest) és ellophatóak. Aki benn jár és tudja mit keres, elviheti a bizonyítékot magával.
Ezen túl a tároló a saját kameráival vezetékes kapcsolatban áll, ami nyomravezető és elvágható. Ha pedig az is WiFi-s összeköttetésű, akkor nem annyi az ára, mint a csupaszemnek. (Látok promóciós árat 15 000 Ft-ot, ami egyedi kínálat és -85% árengedményt tartalmaz. A listaár ezek szerint 100 000 Ft.- volt, előbb/utóbb visszaáll.) 

De a legfőbb különbség a kényelmi szolgáltatásban áll: Ön leteszi a kamerát valahová. Naponta áthelyezheti. Nincs probléma a működéssel, ha a Wifi-je hatósugarában marad. (Kinek tűnne fel egy 3dl-es Cappy-s palack? Azért ez, mert széles szájú és befér a chip és az elem. Darab szivaccsal pedig nekiszorítja a palack belső falának, a cimkén forró szöggel lukat vág, ott néz ki a szem.)

Ezzel szemben a rögzítők hálózati feszültséget igényelnek, leállnak ha az kimarad. Ezen túl telepíteni, installálni kell azokat és macerás a kamerák áthelyezése. 

Léteznek persze szünetmentes tápegységek. Azt Ön még könnyen megoldja, hogy a WiFi routert beteszi egy faszekrénybe és mellé tesz egy szünetmentes tápegységet, de ugyanezt a rögzítővel...

Lezárva a témát: az elemről/akkumlátorról üzemelő parányi kamera folyamatosan továbbítja a képeket, és ami elment az már hozzáférhetetlen az idegenek számára.  

Távolról fel lehet-e jelentkezni a kamerára? Letíltható-e?

Szoftveresen NEM LEHET letíltani. A kapcsolat egyirányúnak van programozva. Csak a tárolója felé küldi a jelszavát és a képeket. Nem reagál semmilyen kommunikációs kísérletre, a programját sem lehet távolról átírni. (Mi sem tudjuk)

Várható-e műszaki fejlődés az ilyen rögzítős rendszerekben, halasszam-e későbbre a beszerzést? 

Műszakilag - ahogy ma megismerhető - három vezezéknélküli megoldás létezik az elektromágneses hullámok tartományában:

1. A közvetlen műholdas összeköttetés. (Engedélyes és méretes készülékek, nem kifejezetten kommersz felhasználási célokra + kezelőt igényel a használata.)

2. A GSM szabvány alapján működő készülékek, ezek tipikusan a mobil telefonok. Ezt már lehet robot funkcióban használni, de ekkor chip, és nem telefon, és kell egy szolgáltató, akivel szinte on-line kapcsolatban állunk. Na, ez sem az az árkategória, amelyet szívesen választanánk...

3. A WiFi rendszer, amely világszerte azonos protokollok mentén olcsó és megbízható működésű. Tehát ennek előnyére készül(t) a csupaszem.
Ha Ön laptopról olvassa ezt a leírást, akkor azonos csatornát használ, mint amit a csupaszem fog használni. De NE ez legyen az egyetlen próba! Talál egy menüpontot, ahol a DEMO verzió lekérdezési része dinamikusan bűvül. Kérem látogasson oda néha vissza, és akkor döntsön a vásárlásról, ha a DEMO alapján az megfelel Önnek. (Ne higgyen, lásson!) 

Ha nincs adatküldés mit nézzek meg először?

Az otthoni routerének az állapotát. Ha az leáll, nincs internet szolgáltatás, azt kell helyreállítani először. Amint megjavult a netkapcsolat, a kamerától újra elfogadja a jelet. (lent a kiirt üzenetről még olvashat)

Van-e arra lehetőség, hogy megváltoztassam a képküldés gyakoriságát és/vagy változtatnék a beállított felbontáson?

Igen. Eljuttatja a címünkre a kamerát a kéréssel, átírjuk a programot és visszaküldjük. Mint minden munkának, ennek is van díja, de nem fogja sokallani. Díjtáblázat a kapcsolat oldal legalján található. (Ha egyszerre kéri a két műveletet, a díj egyszeres lesz.) 

Tudok-e képet a saját PC gépemre elmenteni?

Természtesen. Minden billentyűzeten talál "PrtScr" gombot. Némely laptopon az "Fn" gomb lenyomva tartása esetén kell a printscreen gombot egyszer lenyomni. Hatására a képernyő teljes tartalma a vágólapra kerül. Windows alatt külön be kell hívni pl. a "Paint" alkalmazást és egy új üres lapra ctrl+v (beilleszt) paranccsal azt a vágólapról odamásolni. Linux/Unix rendszerek maguktól kinyitnak egy ablakot, felajánlva a névadást és a mentést. 

Mit kell tudni a routerről?

Egy arasznyi anntennákkal ellátott kis eszköz, elöl villogó ledekkel. Az antennák segítségével az addig kábelen érkező internetes jeleket szétsugározza egy kis körzetben. A térerősséget a legtöbb laptop és mobiltelefon mutatja, így tesztelhető, hogy a kiválasztott kamera pozíció még bent van-e a hatósugárban?

Már lehet kapni olyan külső antennajel erősítőt, amely jelentősen kiterjeszti a hatókört, így pl. a telek/birtok túlsó végébe is helyezhet ezáltal kamerát.

A routerrel két azonosító megadásával lép kapcsolatba bármely eszköz, amely fel akar -csatlakozni a világhálóra: SSID és password. Az SSID a saját okostelefonján publikus adatként a beállításoknál megnézhető. A jelszó pedig remélhetőleg fel lett írva...

Megváltoztatja-e a kamera üzeme a router megszokott üzemét? 

Nem a ledek ugyanúgy villognak, mint addig. A kamera egy következő csatornát foglal el az átlagosan 50-re beállított kapcsolati számból.

A kamera fix vagy ugró IP címet használ a router felé?

Az felprogramozásnál úgy kerül beállításra, hogy azt a címet fogadja el, amelyet a router éppen kioszt. Tehát ugrócímet. Ez annyiban is előnyös, hogy nem lehet kifejezetten a kamera chipjét megtámadni kívülről, mert a címek mögött nem ismert, melyik cím éppen melyik eszközé? Az adatvédelemnél tett nyilatkozatot itt is meg kell erősíteni: a kapcsolat csak egyirányban épülhet fel, a kamera kezdeményez és a router fogadja, továbbítja azt. A kamerát nem lehet kémkedésre használni külső átprogramozással. Nincs a lehetőség megváltoztatni a feltöltött program működését. (A program feltöltése a chip-re sem a világhálón keresztül történik, hanem helyben, egy saját kábelen a programozó számítógéppel összekapcsolódva.)

Tőlünk kérjen-e tanácsot a router beállításához?

Nem. Az legalább egyszeri aktív helyszini részvételt kíván, erre pedig nincs módunk. Aki eladta azt Önnek, köteles tanáccsal is szolgálni az eszközt illetően. Mi is ezt tesszük a magunk chipje témakörében.  

Milyen "csomagolásban" érkezik meg az eszköz?

Na, ezen magunk is sokat gondolkodtunk. Aztután a legegyszerűbb megoldás lett a válasz: semmilyen tokozás, csak a nyers gyári panelkivitelt adjuk át. Nem tudjuk ugyanis, hogy Ön mire fogja használni? El kívánja-e rejteni vagy éppen azt demonstrálni, hogy figyel valami? 

Amikor egy bevásárló központban felnézünk a mennyezetre, azonnal felismerjük a kis félgömböket: abban van a kamera! Azt akarják, tudjuk, figyelnek, még a sorok között is látnak...

Viszont, ha Ön pont azt szeretné, ne tudjanak arról, hogy működik egy szem valahol a beltérben, beteheti pl. egy színes PET palackba, kis lukkal az oldalán, gyógyszeres papírdobozba, kötszeres dobozba, családi gyufás dobozba, tisztítószeres flakonba, függöny mögé réssel, művirág cserepébe, befőttes üvegbe megkaparva a cimkét vagy egy közönséges vajas dobozba szintén kis lukkal. Öreg, rossz vekker órába, levágott aljú kilukasztott tenisz vagy szivacs labdába. Esetleg a faliórába...Kűltéren villanyszerelő kötődobozba vagy madáretetőbe, fészekbe...

Tehát számos lehetőség kínálkozik, kérem nézzen meg néhány 007 filmet az ötletekért, mint pl. a kivágott belsejű könyv a könyvespolcon...

Hát ezért nem adunk dobozt, úgysem az lesz végül jó.

Mi van akkor, ha minket keresnek meg egy azonosító kiadásért? 

Semmi. Nem válaszolunk. Nem a szolgáltatásunk része. (És ezt ITT 'jóelőre' írásba foglaltuk.) Az Ön által megadott e-mail címen ott a levelünk, amely tartalmazza a belépési azonosítót. Onnan rekonstruálható, ha szükséges. (javasoljuk egy biztonsági másolattal máshová is elmenteni.)

Mi a legegyszerűbb módja a kapott igen hosszú és értelmezhetlen bejelentkezési karakterlánc gyors és pontos használatának?

Tehát a teljesítés egy lépéseként kap tőlünk egy e-mailt (amelyre SMS-ben) figyelmeztetünk és ebben leírjuk a belépési azonosítót. Ezt a sort (ha linkként látja a saját eszköze) egy kattintással aktiválja vagy másolja ki a böngészője címsorába. Rákattintva automatikusan elindul a belépési procedúra. Ha sikeres, akkor a saját böngészője szolgáltatásával vegye fel a kedvencek közé. Az egyik tipusú böngésző színes csillaggal jelzi a "jegyezd meg ennek az oldalnak a címét" értelmű parancsot. Általános neve: felvétel  a könyvjelzők közé.

Javasolnánk, hozzon létre a "kedvencek" alapértelmezett mappa mellé (nem bele) egy új mappát, és abba tárolja le a bejelentkezési linket. Ez kissé rejtetté teszi a linket, viszont gyorsan kiválaszthatóvá válik, ha elhelyezi a tárolt linkek lista tetején. (az egérrel megfogva felvonszolhatja a kezdő sorba is az új mappát) 

A képernyő megáll, arra vár, hogy adja meg az azonosító maradék karaktereit, majd Enter, elkűld. (...hasonlóan, mint a PIN kód megadása) 

Ezután a normál működési mód szerint egy kép, majd választó mezők jelennek meg a képernyőn, amelyből csökkenő időrendben láthatja a tárolási dátum és idő adatokat, azaz felül az utolsót és alul a még nem törlődött előzményeket. Legalul az összes letárolt foto darabszámot.

Más választó-tábla választó mezők is lesznek, ezzel többféle méretben jelenítheti meg a képet a képernyőn. Egyszerre csak egy kép látszik, ez az esetleges PrtScr funkció érdekében lett így kialakítva. Viszont bármely képet a listáról bármely nézeti felbontásban, bárhányszor megnézhet a törlése előtt. Ami fontos Önnek azt a saját számítógépére (időben) mentse le. (Ön csak megnézési joggal rendelkezik, nem kell tartania attól, hogy valahogyan kitörölhetné a képet.)

Mit tegyek, ha a beírt azonosító fura karaktereket ír ki a képernyőre a tényleges bejelentkezés helyett? 

A bejelentkezési azonosító sérült, emiatt leáll a folyamat.

1. Törölje a letárolt linket a könyvjelzők közül (DEL gombbal a során állva)

2. Vegye elő a tőlünk kapott levelet és újra aktiválja azt a sort, amit kapott. 

3. Ha így sem boldogul, készítsen hard copy-t a megjelenő üzenetről, és küldje el nekünk azt e-mailben. Mi értjük a kiírás tartalmát. (Hard copy alatt a PrintScreen gombbal létrehozott vágólap (kép) tartalmat értjük, amelyet a paint alkalmazással fájlként letárolhat. Ezt a fájlt kérjük elküldeni, belőle Önre is meg a hibára is ráismerünk.)

4. Megállapítjuk aktív-e a tárhelye, azaz működik-e az időzített képfeltöltés? Ennek eredményeképpen három féle kimenet lehetséges: 
    a.) működik a szem, a lekérdezési folyamatra adjunk útmutatót
    b.) nincs látható dátumfrissülés, a WiFi kapcsolatot kell vizsgálni
    c.) elküldi a chippet, teszteljük, és annak eredményeként (ha nem                    próbálkoztak feltöréssel, átírással) ingyenesen újra programozzuk,              majd visszajuttatjuk. (Nem feltételezzük, hogy Ön a helyszínen van            és tud az ilyen kísérletezésről. Először nem...) 

Mit lehet tudni a tárhely biztonságáról?

Az első és legfontosabb: az adatok küldése és letárolása nem használ publikus operácós rendszert! Emiatt nem lehet belenyúlni a folyamatba, azaz megállítani, kimásolni az eredményt vagy éppenséggel hamis fotókkal helyettesíteni. A bűnügyi történetek sok példával szolgáltak, ezeket hasznosítottuk a fejlesztésünk során. Mára kialakult: egyszerű, mint egy faék.

A tárhelyen a képek nem képekként vannak tárolva. A bináris kód mögött bármi lehet. A tároló maga is védett rendszer, oda csak az Önnél lévő robotchip tud belépni a saját fiókjába. Biztosítjuk Önt nem valamiféle "felhő alapú" szolgáltatásról van szó, amely a hekkertámadások fő célpontja. [...és nyugodt lehet, van rá ember, aki főállásban nézi a feltöltött tartalmakat...valahonnan marketing ötleteket kell szerezni, mi érdekli az embereket... A telefonja alapján pedig tudják Ön hol van éppen? {Megvan hát a MÁTRIX sora, oszlopa: Ön hol tartózkodik és mi érdekli?}]

Összefoglalva a robot tudja hol a tárhely, Ön azt tudja, hol a robot-szem?

Kívülállók még a létezésükről sem tudnak. Egy intelligensebb másik robot, az Ön okostelefonja egy kóddal benézhet a saját tárhelyére, és csak oda! Ha megtekinti a levélben kiadott hozzáférési azonosítót, egy olyan kulcsot lát, amiből semmi sem derül ki. Nincs utalás benne a tárhelyre, azt többszörös biztonsággal (le nem írt logikai metódussal) egy másik ajtó mögött tartjuk.   

Miért ezt a túlreklámozott ingyenes honlapot használják a csupaszem bemutatására? Nincs rá pénzük?

Van, lenne rá pénzünk.  (A szerver tárhelye, ahol a képek vannak nem ingyenes, azért mi fizetünk.) A "hupont.hu" felületnek van egy rendkívűl előnyös tulajdonsága, és az nekünk szempont volt: 
Elképesztően gyorsan bekerül az új lap a böngészők által megtalált lapok közé. Ezt egy linkrendszerrel érik el a "fiúk", ami a specialitásuk.

A másik: Ön csak néhányszor fogja a csupaszem.hupont.hu linket használni, amikor konkrétan választ keres egy kérdésére. Azután a megtekintési képernyő linkjére tér át (esetleg le is menti könyvjelzőként), amelyet mi hoztunk létre és OTT BIZTOSÍTJUK a reklámmentességét! 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 1
Heti: 11
Havi: 9
Össz.: 9 943

Látogatottság növelés
Oldal: SZEM: gyakran feltett kérdések
Vezeték nélküli, áthelyezhető, WiFi alapú, mini web szenzorok elemről! - © 2008 - 2025 - csupaszem.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »